You Are Inn : Records
December 14, 2017  


Home
News
Join Our Club
Objectives
History of the Club
Administration
Training
Facilities
Fixtures
Results
Coaching
Club Kit
Photo Gallery
Records
Race Entry / Timetables
Constitution /
Code of Conduct
Claiming Expenses
Links
Contact Us

Search this site

Records

  U11 BOYS U/11 GIRLS
60m Indoor

75m
Bobbi Jones 9.5s(15)

Liam Sykes 10.7s(14)


Moli Jones  11.0s (11)

80m

Josh Ablett 12.1 (10) Vicky Jones 12.1s (88)
100m

Philip Tickner 14.9s

Vicky Jones 14.1s (88)
150m

Sam Earl 
22.4s (11)

Hannah Wickerson 
22.53s (11)
200m

Philip Tickner
32.2s

Rachel Johncock 32.7s(02)
600m

Josh Ablett 
1min 50.5s (10)

Chloe Jones
1min 52.7 (13)
800m

S Cluett
2min 40.9s

Chloe Jones
2min 42.8(13)
Long Jump

Ellis Rheinallt
4.34m(14)

Alison Faulkner
3.93m (88)
High Jump

Bobbi Jones 1.20m(15)

 
 

Shot
 
Bobbi Jones 5.25m(15) Molly New 4.44m (11)

Javelin
 
Rowen Hughes 
15.42m (11)
Ceri Vaughan 
9.29m(11)
4 x 100m
Relay

 
Jack Nash  
Daniel Wickerson
Josh Ablett
Rhodri Davies
62.5s(09)
Catlin Evans
Chloe Jones
Ffion Evans
Sophie Truesdale
62.2s(13)
 
 
U/13BOYS U/13 GIRLS

60m Indoor

60mH Indoor

75m 

 

Liam Sykes 8.7s (15)

Bobbi Jones 12.29s (16)

 

 

Moli Jones 8.36s(13)

 

Moli Jones 9.9s (13)

 

100m

Joshua Roberts 13.0s(16)

Sarah Colton 13.0s (90)

150m

 

Abigail Backshall 20.2s(09)
Moli Jones 20.2s (13)

200m

Joshua Roberts 26.04s(16)

Sacha Didcote 26.6s(15)

300m

Michael Bodden
48.3s (92)

 

600m

 

Fern Davies
1min 54.4 (11)

800m

Michael Bodden
2min 19.1s

Abigail Backshall
2min 25.87s (09)

800m Indoor

Josh Ablett
2min 32.51 (12)

 

1000m

 

Fern Davies
3min 35.3s

1200m

 

AbigailBackshall 
4min 06.1s (09)

1500m

Darren Thomas 44.24mins(86)

Abigail Backshall
4min 56.33s(09)

3000m

 

Fern Davies
12min 13.35 (11)

75H 70H

Rob Hughes 12.8s (85)

Sarah Colton 11.8s (90)

Discus

Nathan Thomason
32.41m (10)

Celyn Samuel
28.86m (91)

High Jump

Andrew Wooding
1.57m (91)

Lisa Thompson
1.46m (93)

Javelin

Bryn Samuel
30.62m(90)

Alison Eardley
26.10m (94)

Long Jump

Rob Hughes
4.91m (85)

Kristy Carlisle
4.54m (92)

Triple Jump

David Roberts 8.74m (87)

 

Shot

Nathan Thomason
11.03m (10)

Celyn Samuel
7.57m (91)

4x100mRelay

Bobi Jones

Aled Williams

Jake Doherty

Joshua Roberts 57.3s(16)

Moli Jones   55.2s (13)
Hannah Wickerson
Holly Roberts
Hagar Herencia

  U/15 BOYS  U/15 GIRLS

60m Indoor
 

200m indoor


300m indoor


100m

 

Joshua Roberts 8.11s(17)

Joshua Roberts 25.89s(17)





Ian Carr 11.8s(85)
 

Moli Jones 7.99s(15)

Moli Jones(14) & Rachel Johncock (07) 26.86s

Moli Jones 41.87s(15)

 

Dawn Oliver 12.2s(79)

200m

 

David Bird 23.7s(91)

 

Rachel Johncock 24.82s(08)

80H 75H

Rob Hughes 12.4s(87)

Helen Davies 11.43s(98)

300m

Michael Bodden 38.54s(94)

Sacha Didcot 41.34s(16)

400m

Iolo James 52.9s(14)

Fern Davies 68.81s(12)

800m



800m Indoors

Iolo James 2min 5.52s(14)


 

 

Abigail Backshall 2min 18.87s (11)

 

Abigail Backshall 2 min 23.42s(11)

 

1500m

 

 1Mile

 

Darren Thomas 4min 4.6(88)

 

Darren Thomas 4min 50s(88)

 

Isobel Redfern 4min 50s (87)

 

 

 

3000m

Tom Earley 9 min 55.26s(09)

 

 

 

 

 

Discus

Nathan Thomason 45.56(12)

Katie Boyce 24.56m(82)

Hammer

James Williams 53.71(11)

FreyaSimonds18.83m(11)

High Jump


Ian Jones 1.78m (90)

 

Lisa Thompson 1.60m(95)

Javelin

Bryn Samuel50.74m (92)

Joanne Roberts 29.52m

Long Jump

Rob Hughes 5.93m (87)

Helen Davies 5.21m(98)

Triple Jump 

Rob Hughes 12.42m (89)

 

Shot

NathanThomason 15.07m(12)

 

Susanna Jones 9.76m(89)

 

Pole Vault

Nathan Rawlings 2.70m(90)


 

4x100m Relay

Tom Kemp

Nathan Jones

Luke Wandless 

Morgan Harries 4 min 4.1(09)


Jennifer Townley

Hannah Wickerson 

Moli Jones 

Moli New 3min .04.8s(15)

 

4 x 400m Relay




4 x 300m Relay


 

Tom Kemp  
Nathan Jones
Luke Wandless
Morgan Harries4min14.1s(09)

Iolo James                     
Michael Parry
Jake Tapping        
Alex Bartlett 2 min 51.1s(14)
 






Molly New
Hannah Wickerson
Moli Jones
Hannah Wickerson3 min 04.8s(15)

  U/17 BOYS U/17 GIRLS
60m(indoor)

Jack Gronow 7.3s(08)

Moli Jones 7.62s(17)
60H(indoor)

Rob Hughes 9.23s(89)

 
100m

Joshua Jones 11.1s(11)

Rachel Johncock  11.98s (09)
200m

Paul Roberts 22.8s(86)

Moli Jones 25.47s (17)
200m(indoor)

Jon Woodgate 24.1s(86)

Moli Jones 25.77s(17)
100H 80H

Rob Hughes 14.0s(89)

Rebecca Jones-Morris11.5s (84)
300m
        
300m Indoor

 

Ffion  Roberts 41.51s(16)

Abigail Backshall 41.57s(12)

400m

Paul Roberts 49.01s (86)

Abbi Backshall  58.77s(12)

400m(indoor)

Iolo James 51.45s (2016)

Ffion Mair Roberts 59.44s(17) 
800m

Michael Parry 1min 55.76s(16)

Abigail Backshall 2min 12.73(12)

800m(indoor)

Tom Harding 1min 59.15 (12)

Abigail Backshall 2min 13.73s(12)
1500m

Darren Thomas 4min 08(90)

Isobel Redfern 4min 55.3s (88)
1500m(indoor)

Tom Earley 4min 11.74s (2011)

Holly Roberts 4min 56.06s(16)
1 Mile

Darren Thomas 4min 37.2s(90)

Emma Jones 5min 28.6s(92)

3000m

 

3000m Indoors

NathanJones  9mins 16.89s (2011)    

 

 

Kim Barraclough 10min 29.8s (87)

 

Bethan Davies 10min 55.22s(17)

3000s/c

Neil Bebbington 10.22.4s(85)

 

1500s/c

Matt Russell 4min 36s

 

 

400H 300H

Mark Blyton 59.0s

Lisa Thompson 46.5s
Discus

Nathan Thomason 47.65m(14)

Christine Lewis 34.94m (84)
High Jump

Ben Roberts 1.85m

Lisa Thompson 1.60m
Pat Roche 1.60m(84)
Hammer

Nathan Thomason 62.43m(14)

Nicola Pritchard 10.36m

Javelin

Bryn Samuel 55.68m (94)

Claire Lockwood 38.48m
Long Jump

Rob Hughes 6.56m (89)

Pat Roche 5.62m (84)

Shot

Nathan Thomason 16.19m(14)

Suzanne Jones 9.08m(91)
Triple Jump

Ioan Rheinallt  13.20m(16)

Kristy Carlisle 10.04m
Pole Vault

Rob Hughes 4.20m (89)

 
Pole Vault(indoor)

Rob Hughes 3.75m (89)

 
4 x 100m Relay Iestyn Thomas 48.0s(12)
Michael White
Oliver Bull
Carlos Martinez

Ilid Roberts
Ffion Mair Roberts
Lauren Hargreaves
Moli Jones 52.9s (15)


4 x 400m Relay
Tom Earley 3:50.7mins (10)
Aaron Roberts
Callum Neapsey
George Backshall
 
 

U/20 MEN

U/20 WOMEN

60m(indoor)

Iestyn Thomas 7.3s(15)

 Rachel Johncock 7.55s (12)
100m

Ian Carr 11.0 (89)
Jon Gittins 11.0 (92)

Rachel Johncock 11.61s(12)

200m

200m Indoors

Ian Carr 22.13s (90)

Nathan Jones 23.95s(17)

Rachel Johncock 24.32s(11)

 

400m

400m Indoor

Paul Roberts 48.2s 88)

Iolo James 52.77s (17)

Ffion Roberts 57.7s(17)

Ffion Roberts 59.44s(17)

800m

Michael Parry 1m 51.47s(17) 

Matthew Harding 1m 47.92s (Overseas) (17)

Lynne Madison 2min 13.8s (86)

800m Indoor Tom Earley 1min 57.49 (12) Abigail Backshall 2min 23.6s(14)
1 Mile

Shon Jones 4min 29s(84)

 

1500m

1500m Indoors

 

 

Matthew Bramley 4min02.3s(92) 

Michael Parry 4min 07.72s(17)

 

 

Lynne Madison 4min 27.5s (86)

 

 

 

2000s/c

Justin Everley 6min 06.6s(92)

 
3000m

Neil Bebbington 8min 52.5s(86)

Lynne Madison 9min 37.5s (86)
3000s/c

Justin Everley 9min 45.4s(92)

 
5000m

Shon Jones 15min 48.3s(83)

 
10000m

 

 
110H 100H

David Parry 15.5s

Sarah Jones-Morris 15.00s (83)

400H

Craig White 55.3s (90)

Susan Haskins 67.0s(86)

High Jump

High Jump Indoors

 

Steve Evans 1.90m (94)

Rhodri Davies 1.75m(17)

 

Pat Roche 1.62m (85)

 

 

Discus

Nathan Thomason 45.70m(15)

 Rachel Jackson 25.69m (02)
Javelin

Bryn Samuel 47.76m

Rhianne Hughes 39.22m

Long Jump

Long Jump Indoors

Andrew Wooding 7.03m

Rhodri Davies 6m.31m(17)

Nicola Ellis 4.88m

 

Hammer

Nathan Thomason 58m.43m(15)

 Rachel Jackson 30.26m (02)
Pole Vault

Steve Lloyd 4.35m(91)

 
Pole Vault(indoor)

Rob Hughes 4.10m(90)

 
Shot

Nathan Thomason 15.14m(15)

Christine Lewis 9.88m(91)
Triple Jump

Paul Ellis 14.16m (94)

 Lisa Thompson 9.00m (02)
  SENIOR MEN SENIOR WOMEN
60m(indoor)

Oliver Teale 7.2s(15)

 
60H(indoor)

Dave Thomas 8.6s (86)

 
100m

Oliver Teale 10.8s (15)

Rachel Johncock 11.89s (11)
200m

Jeremy Frankel 21.9s

Rachel Johncock 24.32s (11)

200m(indoor)

Dave Thomas 23.4s (86)

 
400m

Jeremy Frankel 47.91s (92)

Alwena Griffiths 64.3s
400m(indoor)

Dave Thomas 53.4s (86)

 
800m

Paul Roberts 1min 53.2s(88)

Isabel Redfern 2min 27.08s

1500m

Matthew Bramwell 3min 52.3s(92)

Isabel Redfern 4min 59.4s
1 mile

Matthew Bramley 4min 14.2s(92)

 
3000m

Glyn Harvey 8 min 19.1s (90)

Liz Clarke 10min 59.8s
3000s/c

Henry Foley 9min 18.5s(87)

 
5000m

Henry Foley 14min 45.9s(87)

Isabel Redfern 19min 03.81s (12)

10000m Paul Owen 31min 48.7s (91)  
1 Mile

Matthew Bramwell 4min 14.5s (92)

 
 
Marathon

Liz Clarke 2hr 53.56s (91)

 
110H 100H

Dave Thomas 15.5s (85)

Rebecca Jones-Morris 14.6s (86)
400H

Craig White 53.26s (92)

 
Discus

Ewart Hulse 42.12m (92)

Seren Evans 24.42m
Hammer

Ewart Hulse 47.95m(05)

Seren Evans 21.64m

High Jump

Iwan Jones 1.90m (91)

 
Javelin

Peter Franklin 54.14m (89)

Julie Abel 48.16m (90)

Long Jump

Martin Roberts 7.09m (89)

 
Shot

Ewart Hulse 14.37m

Julie Abel 10.32m (90)

Triple Jump

Martin Roberts 14.00m( 89)

 
Pole Vault

Steve Lloyd 4.35m( 91)

 
4x100 Relay


Ian Carr      44.8s (88)
Phil Jones
Paul McWilliams
Jeremy Frankel

Chloe Roberts 
Nia Roberts  53.3s (12)
Lori Scriven
Abi Backshall
 
4x400 Relay

Darren Thomas 3min 29.1s(92)
Craig White
Gareth Jones
Jeremy Frankel